Tips voor veilingen

Inhoudsopgave:

Anonim

Een veilingmeester verdient zijn geld door artikelen te verkopen aan de hoogste bieder. Gewoonlijk verkopen veilingmeesters het eigendom van anderen in consignatie, waarbij ze een percentage van de uiteindelijke biedprijs als betaling voor hun diensten nemen. Veel veilingen zijn sociale en recreatieve evenementen, evenals gelegenheden om te verkopen, en goede veilingmeesters spannen zich in om hun kopers zich welkom te laten voelen.

Doe je huiswerk

Een goede en ervaren veilingmeester weet waar hij naar kijkt voordat hij het verkoopt. Met name in het geval van antiek, kunst en andere items van potentieel hoge waarde, moet een succesvolle veilingmeester de herkomst weten van wat hij verkoopt om de klant te adviseren over de waarde ervan. Items van hoge waarde kunnen een reserve op hen hebben om te voorkomen dat ze per ongeluk worden verkocht voor minder dan ze waard zijn. Als de achtergrond en details van items bekend zijn, kan een veilingmeester ook informatie over het item aan het kopende publiek verstrekken, een praktijk die vertrouwen op de veilingmeester opbouwt en bijdraagt ​​aan het verhogen van biedingen.

Wees kieskeurig

In de loop van de tijd ontwikkelen veilingmeesters en veilinghuizen reputaties voor het omgaan met bepaalde soorten koopwaar. Als een veilingmeester in te veel goedkope waren handelt, zal hij geassocieerd worden met een dergelijke veiling en zal hij kopers aantrekken die niet zoveel willen uitgeven. Wanneer gecontacteerd om naar een landgoed of een andere verzameling te veilen objecten te kijken, moet een veilingmeester deze goed bekijken voordat hij akkoord gaat met de verkoop. Er is niets mis mee om dozen met laag geprijsde spullen in een veiling op te nemen, maar het moet worden afgewogen tegen meubilair van hoge kwaliteit, kunst en huishoudelijke artikelen die voor hoge prijzen zijn.

Beweeg snel

Een deel van het plezier van een veiling is om te zien hoe de veilingmeester de ene na de andere speurtocht maakt. Als je te lang blijft hangen bij elk item, verlies je je publiek. Veel mensen staan ​​op de veiling te wachten om op slechts één of twee items te bieden, en als dingen langzaam gaan, kunnen ze opgeven en naar huis gaan. Een getalenteerde veilingmeester kan een aantal loten per minuut doorlopen met de hulp van werknemers die de objecten naar voren brengen en ze vasthouden waar kopers ze kunnen zien.

Blijf vrolijk

Bij het veilen, zoals op elk gebied, is niet elke dag een goede dag. Sommige veilingen trekken niet de juiste kopers aan, en artikelen gaan voor lage prijzen. Het is belangrijk om dit te accepteren als onderdeel van het veld dat u hebt besloten in te voeren en vermijd het nemen van uw frustraties over het kooppubliek. Een veilingmeester die nijdig wordt omdat dingen niet voor hogere prijzen verkopen, verliest al snel de steun van zijn publiek, van wie er velen specifiek op lage prijzen hopen. Een goede veilingmeester accepteert deze inherente tegenstelling tussen de verkoper en de koper en doet zijn best binnen zijn beperkingen.